neděle 24. ledna 2021 Milena

Policisté zjišťují totožnost muže, který byl zavražděn. Tělo bylo nalezeno v mělkém hrobě

Kriminalisté se obrací na veřejnost v případě pátrání po totožnosti muže, jehož tělo bylo nalezeno 15. října 2019 na Havlíčkobrodsku. Případ kriminalisté prověřují jako podezření z trestného činu vraždy.

Nalezený muž byl oblečený do modrého trička s krátkým rukávem a na vnitřní straně byl štítek s nápisem „BASIC LINE“; „CASUAL WEAR“. K bližšímu  popisu muže lze uvést, že se jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34 – 45 let (pravděpodobněji ale 35 – 40 let).

Muž byl vysoký 181 – 185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy na bradě a na lících. Doba úmrtí byla stanovena na 15 let a méně od nálezu těla.

Podle entomologického materiálu bylo možné stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let. Muž měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup.

Oznámení o nálezu těla jsme tehdy přijali od muže, který se v oblasti pohyboval s detektorem kovů a objevil v lesním remízku nedaleko obce Habry, v katastrální území Frýdnava, v místech zvaných Rybníček mělký hrob, ve kterém bylo tělo muže uloženo. Z výsledků provedené soudní pitvy jsme zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí, na které se podílela další osoba,“ uvedla Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Poznatky lze poslat anonymně

Faciální rekonstrukcí obličeje se podařilo vytvořit jeho přibližnou podobu, ale je zapotřebí vzít v úvahu, že jednotlivé detaily, barva očí, vlasů a pokožky se mohou od skutečné podoby jedince lišit. To platí zejména pro šířku a profil nosu, který nemohl rekonstruován s větší přesností z důvodu odlomených kostěných struktur nosu.

„Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci – pokud by někdo disponoval informacemi, které by mohly vést ke zjištění totožnosti nalezeného muže, může se obrátit na linku tísňového volání 158. Případné poznatky lze také zcela anonymně zaslat přímo na kriminální službu a vyšetřování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na adresu: krpj.patrani@pcr.cz,“ doplnila Čírtková.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR (redakčně upraveno)

Štítky totožnost, úmrtí, vražda, kriminalisté, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.