neděle 24. ledna 2021 Milena

U jihlavského obchodu se mamince ztratil autistický syn. Hledal se třeba i v MHD

Naštěstí dobrý konec má včerejší pátrání po devítiletém autistickém chlapci, který se ztratil u jihlavského obchodního domu. Do pátraní se zapojily všechny dostupné policejní hlídky. V krátké době byli policisté úspěšní a hocha našli, podle informací od policistů je v pořádku.

Oznámení o pohřešování chlapce přijali policisté v pondělí 23. listopadu těsně před půl druhou odpoledne. Zoufalá maminka nemohla najít svého syna, který se jí ztratil v blízkosti jihlavského obchodního domu. Chlapce se nejprve pokoušela nalézt sama, když byly ale její pokusy neúspěšné, obrátila se na policii.

„Policisté zjistili informace k popisu hocha i k místům, kam by mohl směřovat, a okamžitě začali chlapce ve městě hledat. Informace předali také strážníkům městské policie, kteří se do pátrání také zapojili, a zaměřili se mimo jiné i na prostředky městské hromadné dopravy. Dobrá zpráva přišla chvíli po druhé hodině odpoledne, kdy jedna z policejních hlídek chlapce nalezla na čerpací stanici na ulici Brněnská. Hoch byl v pořádku, policisté mu poskytli bezpečí a chlapce předali šťastné mamince,“ informovala o průběhu pátrání Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Maminka chlapce nešetřila slovy díků a velmi ocenila práci policistů. „Nasazené policejní hlídky se tak kromě velké spokojenosti z nalezení chlapce těší ještě z toho, že žena ocenila jejich práci mimo jiné slovy - působily na mě jako skvělá parta lidí, kteří chtějí pomoci a udělat radost,“ dodává mluvčí Kroutilová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky pátrání, chlapec, autista, policie, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janata

Riskují zdraví, často i životy. Jejich povolání má vliv i na jejich rodinné životy. To všechno proto, aby nám v nouzi pomohli, aby nás chránili a oceníme to často, až když je potřebujeme. Bohužel se hodně lidí domnívá, že svoboda je něco, kde si můžeme dovolit všechno a na každého, takže mají pořád plno práce..Věřím, že maminka byla přeštastná a pocítila k našim ochráncům hlubokou vděčnost. Ale tohle si spousta lidí opravdu uvědomí, až když je potřebují - že jsou tu stále pro nás, dnem i nocí - naše jistota. Policista, voják, strážník, hasič, doktor, sestra....

středa, 25. listopadu 2020, 12:55

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.