pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Opilá žena nezvládla smyk a několikrát se přetočila přes střechu. Nadýchala skoro 2,5 promile

Alkohol hrál hlavní roli v dopravní nehodě, která se stala v neděli 18. října kolem šestnácté hodiny. Na svědomí ji má šestadvacetiletá řidička, která nadýchala skoro 2,5 promile.

K události došlo na Pelhřimovsku, konkrétně na silnici III/12924. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že šestadvacetiletá řidička osobního automobilu Toyota Aygo projížděla po silnici III/12924 ve směru od obce Kletečná na obec Hněvkovice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, zřejmě vlivem silné podnapilosti, nepřizpůsobila rychlost jízdy a vyjela do protisměru na pravou nezpevněnou krajnici, kde dostala smyk. Ten nezvládla a vyjela vlevo mimo komunikaci do přilehlého pole, kde se s vozidlem několikrát převrátila přes střechu. Při dopravní nehodě se řidička lehce zranila,“ sdělila Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Doplnila informaci, že řidička v autě v době nehody cestovala sama. „Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška měla pozitivní výsledek – 2,29 promile alkoholu v dechu, Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,32 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Čírtková.

Policisté zajistili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve v pelhřimovské nemocnici, kam byla řidička převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz.

Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 60 tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky alkohol, smyk, nehoda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.