čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Senior za volantem při odbočování přehlédl cyklistku, způsobil jí těžké zranění

K nehodě s těžkým zraněním došlo v pátek ráno v Novém Městě na Moravě. Čtyřiaosmdesátiletý řidič při odbočování bohužel přehlédl cyklistku a sražením ji způsobil těžká zranění.

K havárii došlo v pátek 18. září  ráno patnáct minut před sedmou hodinou v Novém Městě na Moravě. Čtyřiaosmdesátiletý řidič osobního vozidla Fiat Panda jel po ulici Žďárská ve směru od centra obce. Při jízdě v přímém úseku ve stoupání odbočoval vlevo ve směru k parkovišti u lékárny, kdy přehlédl a tím nedal přednost v jízdě protijedoucí cyklistce.

Došlo k nevyhnutelnému střetu, po kterém cyklistka upadla na vozovku. S těžkými zraněními pak byla převezena do nemocnice. Ke zranění jiných osob nedošlo.

U řidiče osobního auta byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol, která měla negativní výsledek; ten se později prokázal i u zraněné cyklistky. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 45 000 korun.

Policisté na místě nehody provedli důkladné ohledání  a nehodu zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky nehoda, Nové Město na Moravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Irena Cichá

Já být cyklista, tak autům nevěřím. K věku řidiče se raději nevyjadřuji :-(

pondělí, 21. září 2020, 15:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.