Út 18. 8. 2026Helena
Krimi

Jihlavský soud rozhodl o propuštění z léčení psychicky nemocného útočníka se sekerou

ČTK1 minuta čtení17. 8. 2020, 10:47
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Mapy.cz

Okresní soud v Jihlavě rozhodl o propuštění z ochranné léčby psychicky nemocného muže, který před lety útočil sekerou a nožem na starostu obce Jistebnice na Táborsku. O středečním rozhodnutí soudu informoval Jihlavský deník. Soud musel rozhodnout o propuštění devětašedesátiletého muže kvůli tomu, že Psychiatrická nemocnice v Jihlavě nepodala včas žádost o prodloužení léčby. Státní zástupce Miroslav Novák řekl, že proti rozhodnutí podal stížnost, která má odkladný účinek.

„Stížnost má odkladný účinek. Proto jsem to podal, aby si to dozorující státní zástupce mohl zvážit a abychom neudělali nějakou chybu s tím, že jinak by ho museli s okamžitou platností propustit," řekl Miroslav Novák. Odkladný účinek podle něho trvá do doby vyřízení stížnosti nebo jejího vzetí zpět. Podle informací okresního soudu se bude stížností zabývat brněnský krajský soud.

Psychicky nemocný muž trpící bludy skončil v ústavní léčbě poté, co ráno 21. prosince 2017 napadl starostu obce Jistebnice. Starosta skončil v nemocnici, ale nebyl v ohrožení života. Útočníka policie zadržela a o den později obvinila z násilí proti úřední osobě. Ústavní léčbu mu pak nařídil Okresní soud v Táboře.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
MH
Miroslav Heyduk18. 8. 2020, 10:47
Vysokoškolští vystudovaní lékaři psychologové a psychiatři PLACENI Z PENĚZ DAŇOVÝCH POPLATNÍKU tímto STÁTEM ČR....co jsou ve společnosti nadřazeně a nadlidsky respektovány a uznávány jejich soudní znalecké bláboly a oni sami jsou přesvědčeni o tom, že jako vymyšlení bozi vidí do hlavy jiných lidí a myslí si, že jsou nadlidé, kteří mají právo svými písemnými výroky rozhodovat o tom, zda je či není člověk schopen kriminálních činů včetně vražd...tak jsou vysoce společensky NEBEZPEČNÝM jevem. Jsou finančně ovlivnitelní a schopni ze zdravého člověka udělat svým vybláboleným ČR uznávaným posudkem nesvéprávného idiota....a nebo z vraha udělat svým blábolem vyléčeného beránka, kterého soud na základě jeho znaleckého posudku osvobodí a vypustí psychopata z kriminálu a on druhý den opět vraždí. A tímto skutkem se tito "neomylní" lékaři stávají spolupachatelem vraždy a další trestné činnosti propuštěného "vyléčeného" recidivisty. Svými výroky spolu i se soudcem, který se opírá ve svém rozhodnutí o jejich písemný blábol se všichni tito vysokoškolští vzdělanci stávají spolupachateli následné trestné činnosti propuštěných kriminálníků. A za tuto práci jsou oba, jak lékař tak i právník královsky placeni z peněz daňových poplatníků. Je nutné s tímto nebezpečným jevem ve společnosti zkoncovat a k těmto lékařským fantasmagorickým blábolům a posudkům v případech týkajících se zejména násilné trestné činnosti na 100% nepřihlížet a každého psychiatra znalce za jeho špatný výrok o vyléčení či nevyléčení či křivě uvedený závěr tvrdě !!! tvrdě postihnout, zavřít do kriminálu za obecné ohrožení či za omezování osobní svobody nebo za úmyslný trestný čin........a zbavit znalectví
Č
Čtenář17. 8. 2020, 20:25
Hlavně si ho nechte v Jihlavě aby si soudce taky něco užil.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Lidé na Březinkách budou zítra bez vody. SMJ jim přistaví tři cisternyJihlavsko

Lidé na Březinkách budou zítra bez vody. SMJ jim přistaví tři cisterny

Jihlavané, kteří bydlí na sídlišti na Březinkách, musí počítat s odstávkou vody. Jak informoval mluvčí Služeb města Jihlavy (SMJ) Martin Málek, odstávka by měla být jednodenní.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook