pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Jihlavou se proháněli řidiči s pozitivními testy na drogy. Pod vlivem alkoholu nebyli

Policisté v Jihlavě v pondělí 27. července dohlíželi na provoz a při silničních kontrolách odhalili hned dva řidiče, kteří zřejmě byli pod vlivem drog. Alespoň podle pozitivních testů na návykové látky.

První kontrola proběhla po desáté hodině dopoledne na Hradební ulici, kde hlídka zastavila řidiče vozidla VW Transporter. „U osmadvacetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Dále se řidič na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení,“ popisuje Martin Hron, mluvčí policistů.

Podobný scénář měla silniční kontrola na Okružní ulici okolo 21:30 u jednatřicetiletého řidiče Škody Fabia. „Policisté u muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu. Dechová zkouška u něj byla negativní. Dále se řidič na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ dodává k druhé kontrole Hron.

Oba muži jsou nyní podezřelí ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Dominik Svoboda

Štítky drogy, test, hlídka, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.