neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Opilec chtěl po muži na lavičce cigaretu. Došlo i na škrcení i výhružky zabitím

Kvůli krabičce cigaret může jít jednatřicetiletý muž do vězení. Má totiž na svědomí loupež, při níž se cigaret zmocnil násilím.

Muže při krádeži přistihli havlíčkobrodští policisté. „Jednatřicetiletý muž napadl jinou osobu kvůli cigaretě. Násilím se nakonec zmocnil celé krabičky a odešel směrem do centra města. Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ popsala Stanislava Rázlová, mluvčí policistů.

K případu došlo v úterý 2. června krátce před polednem na Kalinově nábřeží v Havlíčkově Brodě. Jednatřicetiletý muž oslovil jiného muže, který zde seděl na lavičce, a chtěl po něm cigaretu. Ten to odmítl, s čímž se však muž požadující cigaretu nespokojil a zaútočil. Do napadeného muže strčil, a když spadl z lavičky, začal ho škrtit a vyhrožovat mu zabitím.

„Ze strachu mu napadený cigaretu přislíbil. Když však útočník viděl krabičku, začal ji požadovat celou. Následně muže opět fyzicky napadl, krabičku s cigaretami mu vytrhl z ruky a odešel směrem k centru. Napadený vše oznámil policistům, kteří začali po pachateli ihned pátrat. Podezřelého muže během chvilky vypátrala policejní hlídka nedaleko místa činu. Napadený muž neutrpěl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření,“ popisuje mluvčí Rázlová dramatické okamžiky.

Nadýchal skoro 2,5 promile, skončil na záchytce 

Policisté zjistili, že útočníkem je jednatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska. Ten navíc vykazoval známky značné opilosti, což také potvrdila dechová zkouška. Naměřená hodnota činila 2,41 promile alkoholu a policisté muže eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici. Po jeho vystřízlivění si ho vyzvedli havlíčkobrodští kriminalisté.

Na základě shromážděných důkazů policejní komisař následující den, tedy ve středu 3. června, zahájil trestní stíhání muže. „Jednatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedla Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl již v minulosti pětkrát soudně trestán, a to zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností.

Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky cigarety, alkohol, loupež, násilí, výhružka, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.