pondělí 30. března 2020 Arnošt

Nezletilý chlapec sedl za volant. Ujížděl hlídce a narazil do sušáku na prádlo

Třebíčští policisté řešili kuriózní dopravní nehodu, která se stala v sobotu 21. března ve večerních hodinách. Odehrála se v okrajové části města v lokalitě výjezdu ve směru na Brno. Na svědomí ji má chlapec, kterému ještě nebylo 18 let.

Policisté v uvedený večer prováděli běžnou hlídku. „Před devátou hodinou zaregistrovali policisté v okolí vozidlo, jehož řidič jel bezohlednou jízdou, kdy pozornost na sebe strhával zvukem připomínajícím bezdůvodné uvádění vozidla do smyku. Policisté se rozhodli automobil Mazda zkontrolovat a vyjeli jeho směrem. Řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět k Ptáčovu,“ sdělila Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Chlapcova jízda skončila velmi brzy, v obci při projíždění zatáčky nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci a narazil do sušáku na prádlo. Po havárii z místa okamžitě utekl. Policistům se ale podařilo řidiče v krátké době zjistit. „Jednalo se o mladistvého chlapce, který ještě řidičské oprávnění nevlastní. Při dopravní nehodě ke zranění nedošlo. Policisté provedli u mladíka dechovou zkoušku, která u něho požití alkoholu vyloučila. Majitel vozidla si automobil převzal. Škoda na vozidle a poničeném sušáku přesáhla padesát tisíc korun. Chlapce si převzali jeho rodiče,“ pokračuje Kroutilová.

Dopravní nehodu policisté šetří, stejně tak přestupky spáchané v souvislosti s nerespektováním výzvy policistů k zastavení a bezohlednou jízdou řidiče. Dále policisté zjišťují, za jakých okolností se nezletilý chlapec k řízení auta dostal a zda v souvislosti s tím nedošlo ke spáchání protiprávního jednání. Policisté událost oznámili také odboru sociálně právní ochrany dětí, případ šetří.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky nehoda, mladistvý, policie, hlídka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.