pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Vyšel z vězení a za dva týdny už zase vykrádal chaty. Hrozí mu další tři roky za mřížemi

Jak je vidět, někdo je zkrátka nenapravitelný. O tom se přesvědčili kriminalisté z Třebíče, kterým se ve spolupráci s policisty obvodního oddělení podařilo objasnit sérii vloupání do chat. Pachatel využíval objekty hlavně k přespání, získání potravin a alkoholu, které konzumoval.

Kriminalisté podezřelého muže zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání. Osmapadesátiletý opakovaně soudně trestaný recidivista byl obviněn ze spáchání tří trestných činů.

Muž byl zadržen minulý týden v Třebíči. „Policisté ho vypátrali ve večerních hodinách na autobusovém nádraží na Komenského náměstí a zadržený muž skončil v policejní cele,“ upřesnila Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Osmapadesátiletý muž z Třebíčska byl obviněn z přečinu krádeže spáchané vloupáním, přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Když došlo jídlo, tak odešel 

Mluvčí policistů dodává, že obviněný muž byl v minulosti za spáchanou majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Naposledy byl odsouzen na začátku loňského roku a z věznice byl propuštěn v druhé polovině listopadu. Neuběhly ale ani dva týdny a muž se již opět dopouštěl další trestné činnosti.  

Osmapadesátiletý recidivista se kromě tří rekreačních objektů vloupal i do kabin sportovního klubu.

„Cílem muže se stala chata v třebíčské zahrádkářské kolonii, do které se vloupal a objekt využil k přespání. Do dalších dvou rekreačních chat se muž vloupal v obci Babice a v katastru Mastníku. V objektech pobýval a přitom konzumoval potraviny i alkohol. Když zdroje obživy vyčerpal, odešel. Z jedné chaty si muž navíc odnesl novou deku,“ dodává mluvčí Kroutilová.

Je stíhán na svobodě 

Jak kriminalisté vyšetřováním zjistili, v polovině prosince se zmíněný muž vloupal i do kabin sportovního klubu v Želetavě, kde rovněž odcizil potraviny, a způsobil tak škodu za necelých 200 korun, daleko větší škoda ale vznikla poškozením, ta byla vyčíslena na necelých deset tisíc korun.

Obviněný muž je stíhán na svobodě, případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky krádež, vloupání, recidiva, policie, chata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.