pondělí 12. dubna 2021 Julius

Očkovací centrum v Hruškových Dvorech se brzy otevře. Služební vůz hejtmana bude převážet ampule s vakcínou

Tři očkovací centra na Vysočině se otevřou o několik dní dříve, než bylo původně v plánu. Jak řekl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, Nemocnice Jihlava, Třebíč i Nové Město na Moravě tak reagují na avizované dodávky vakcín v příštích týdnech a také zvyšující se počty registrovaných osob na očkování proti covid-19.  

Ty se skokově navýšily po otevření registrace seniorů 70+ a po přednostní registraci pro pedagogy a ostatní zaměstnance škol. Očkování této široké skupiny začalo už minulý týden, většina nemocnic už očkuje nebo připravuje očkování i o víkendu. 

Stejně jako v dalších krajích ČR, i na Vysočině stále běží první fáze očkování proti onemocnění covid-19. V pěti krajských nemocnicích nebo prostřednictvím mobilních týmů jsou podle množství státem dodané očkovací látky každý týden naočkovány...

Je třeba dodat, že na závoz první dodávky vakcíny AstraZeneca do prvních 11 ordinací praktických lékařů kraj stále čeká. Distributor i během pondělí 8. března oznámil prodlevu v dodávce. Na pokyn hejtmana přitom byla v garážích krajského úřadu vyčleněna skupina aut, která umožní posílení frekvence závozu vakcín právě do ordinací praktických lékařů. Speciálním monitorovaným boxem pro převoz ampulí s vakcínami bude jako první vybaven služební vůz hejtmana.

V kulturním domě Máj v Pelhřimově dnes zahájilo provoz první očkovací centrum mimo krajské nemocnice na Vysočině. Očkování proti covidu-19 v něm dnes dostane 159 lidí. První přišli už před 8. hodinou. Zdravotníci pelhřimovské nemocnice je budou...

Termíny otevření dalších velkých očkovacích center v Kraji Vysočina

  • Velké očkovací centrum Jihlava, Průmyslová zóna Hruškové Dvory 123 – 11. 3. 2021
  • Velké očkovací centrum Žďár n. S., Sportovní hala Bouchalky, Jungmannova ulice – 12. 3. 2021
  • Velké očkovací centrum Třebíč, KD Fórum, Masarykovo nám. 1313/12 – 13. 3. 2021

Velké očkovací centrum už funguje i v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě, prozatím v omezeném režimu vycházejícím z daného množství očkovacích látek. Očkuje se nově také na poliklinikách v Telči a Třešti.

Na třešťské poliklinice se dneska otevřelo očkovací centrum na covid-19, první v jihlavském okrese

Přesně rok poté, co se v České republice prokázal první pozitivní, se na třešťské poliklinice se otevřelo očkovací centrum, kde si zájemci mohou nechat aplikovat vakcínu proti covidu-19. Jedná se o první takové zařízení v okrese Jihlava.

Ohodnoť článek

Foto Lenka Dvořáková

Štítky očkovací, centrum, provoz, zahájení, koronavirus, covid, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.