Hledáme páníčka XII.: Pětice pejsků rekordmanů stále čeká na svůj vysněný domov

Ve spolupráci s jihlavským útulkem, který sídlí v Pístově, přinášíme pravidelný seriál, v němž opuštěná zvířata hledají své nové páníčky. Dnes bude řeč hned o pěti pejscích, kteří stále čekají na své nové domovy. Jde o tři pejsky a dvě fenky.
„Aktuálně máme v útulku samé stálice. Všichni noví pejsci, co k nám teď během listopadu a prosince přišli, byli menšího vzrůstu, což znamená, že se nedostanou ani do inzerce a už jsou pryč. Nyní máme jen jednu malou fenku nově, ta nemá za sebou zatím celé veterinární kolečko, a už je také v rezervaci,“ nastínila vedoucí jihlavského útulku Kateřina Škarková.
Případní zájemci nyní mohou vybírat z těchto pěti psů:
Bohoušek – nejdéle pobývající pes v útulku
„Bohoušek se narodil jako kříženec teriéra, pravděpodobně se reinkarnoval z raketové střely. Do našeho útulku se poprvé dostal v roce 2018, trvale je u nás umístěn od 13. května 2019. Díky tomu, že v nových rodinách nepochopili jeho potenciál být nejrychlejším psem na světě, byl 2x vrácen. Bohouškovi je nyní 7 – 8 let. Na svůj věk je akční, ale už není takový hyperaktivní blázen jako dřív,“ popsala Škarková prvního pejska, který je stále k mání.
Navíc tento pes je v útulku „venčitelskou hvězdou“, jak sdělila Škarková, má obrovské srdce pro malé i velké.
Pixie – nejstarší útulková dáma
V nabídce je i desetiletá kříženka jménem Pixie, jež přišla o svůj domov kvůli závažné nemoci v rodině. V útulku pobývá od 24. října 2023. „Jako každá správná žena je Pixie trochu „ukecaná“, ale za pamlsek by se postavila na hlavu. Pixie sní o rodině, kde by byla milovanou součástí rodiny, a kde by měla svůj teplý pelíšek s huňatou dekou a spoustou piškotů. Velice ráda pracuje na zahradě a bude spolehlivým pomocníkem při odklízení větví. A kdyby Vám náhodou došly síly, dokáže skolit i menší strom,“ usmívá se Škarková.

Frída – největší pes, co miluje sportování
Druhou fenkou, která by ráda do nového domova, je Frída. Ta má podle Škarkové velice záhadný rodokmen, možná se v ní mísí orientální kořeny s českým voříškem. „Je v juniorském věku, a tudíž je velice tvárná. Po předcích zdědila eleganci a ladné pohyby, které dokáže využívat k neuvěřitelně vysokým skokům způsobujících přítomnost dobrých lidí. Stále doufá, že svým prudkým šarmem získá srdce atletického pána, který bude stejně jako ona milovat nejen zimní sporty a běhání,“ popsala vedoucí útulku s tím, že fenka Frída je v útulku od 7. dubna 2024.

Fargo – chytrý a nejpracovitější pes
Od loňského srpna je v jihlavském útulku umístěný i rok a půl starý Fargo. Škarková ho popisuje jako velmi pracovitého a inteligentního psa.
„Zřejmě přiletěl z vesmíru a přistál v jedné z jihlavských ulic. Jinak si zjevení takhle úžasného psa nemůžeme vysvětlit. Fargo očekává, že ho někdo vezme na výpravnou misi, kde bude pracovat od rána do večera a zpátky. Svojí inteligencí se dotahuje k Albertu Einsteinovi, a jen čeká, kdo mu dá tu správnou příležitost rozvíjet jeho potenciál,“ informovala Kateřina Škarková.

Fredie – pes s nejvřelejším úsměvem
Jako poslední je v nabídce veselý pejsek jménem Fredie, ten do útulku přišel na začátku srpna 2024. Původní majitelé ho nechali na pospas ulici, a tak se ze dne na den stal bezdomovcem. „Pro jeho obrovské srdce mladého rozjitřeného jinocha to byla hrozná rána. U nás ale zjistil, že i když je v útulku, má se o moc lépe, a odměňuje se nám svým nádherným úsměvem. Každopádně i on by chtěl své doma, teplý pelíšek a stále hladící ruce. Fredie je trochu komik, trochu ramenatý bulík, který už ale ví, že život není jen komedie, ale že se musí i trochu poslouchat. Odvděčí se vám bezmeznou láskou,“ sdělila Škarková k poslednímu pejskovi v nabídce.











