Pá 14. 8. 2026Alan
Fotbal

Trenér Vysočiny Hipp před pátečním zápasem s Teplicemi: Budeme potřebovat podporu fanoušků

Dalibor Mašek2 minuty čtení25. 8. 2016, 15:50
Trenér Vysočiny Hipp před pátečním zápasem s Teplicemi: Budeme potřebovat podporu fanoušků
Trenér Vysočiny Hipp před pátečním zápasem s Teplicemi: Budeme potřebovat podporu fanoušků · Foto: www.fcvysocina.cz

Před fotbalisty FC Vysočina je velice důležitý zápas ePojišťovna.cz ligy. Po třech duelech proti pohárovým účastníkům, v nichž Jihlava mohla jedině překvapit, a velice smolné porážce v Hradci Králové, přichází utkání, v němž svěřenci kouče Michala Hippa nutně potřebují zvítězit. Už v pátek 26. srpna od 18 hodin změří síly s FK Teplice.

Do něj vstoupil skvěle, když Tepličtí v úvodu sezóny zvítězili na Dukle Praha. Poté vybojovaly dvě bezbrankové remízy proti Spartě Praha a v Brně. První porážku zaznamenali až v posledním kole, kdy na Stínadlech nestačili na Mladou Boleslav. S cennými pěti body tak nyní Severočechům náleží 10. příčka tabulky.

To Jihlava s pouhými dvěma body klesla až na 13. příčku a před pátečním duelem se tak logicky ocitla pod tlakem. Jak předzápasové napětí vnímá kouč Michal Hipp? „Naši situaci si plně uvědomujeme. Do zápasu půjdeme s jednoznačným cílem zvítězit. Na hráčích vidíme velké odhodlání vybojovat kýžené tři body. Moc dobře ale víme, že proti nám bude stát velice silný soupeř. Čeká nás strašně těžký zápas, v němž budeme obzvlášť potřebovat podporu našich fanoušků."

V Hradci Králové odehrála Vysočina velice smolný duel, v němž se hráčii předháněli v zahazování gólových příležitostí. „Zápas proti Hradci jsme zbabrali ve finální fázi. Utkání jsme důkladně analyzovali a hráče jsme upozornili na chyby. Neznamená to, že bychom v tomto týdenním mikrocyklu kladli ještě větší důraz na trénink zakončení. Připravujeme se standardně, jako na každý jiný ligový zápas. Samozřejmě určité aspekty tréninku přizpůsobujeme hře nadcházejícího soupeře a našim taktickým záměrům," uvedl Michal Hipp.

„Teplice do nového ročníku vstoupily pod vedením nového kouče Šmejkala úspěšně, když v úvodních kolech vybojovaly cenné body a venku neinkasovaly žádnou branku. Jde o stabilizovaný tým, který oproti předchozí sezóně doplnili jen Hrubý a Urma. Opírá se o kvalitní a organizovanou defenzívu a v sestavě najdeme několik výrazných individualit," upozornil jihlavský kouč.

Ten se následně vyjářil ke zdravotním komplikacím svých hráčů: „Situace bohužel není optimální. Na marodku se po utkání juniorky vrátil stoper Tlustý a nadále postrádáme Kryštůfka s Novotným. Nad startem středopolařů Šulka a Zoubeleho se vznáší otazník. Rozhodneme se na předzápasovém tréninku," řekl závěrem Hipp.

Zdroj: FC Vysočina Jihlava

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 KčSpolečnost

Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 Kč

Začátek nového školního roku by měl podle rodičů zatížit rodinné rozpočty méně než v předchozích letech. Negativní dopad růstu cen na plánování školních výdajů zároveň uvádí méně rodičů než loni. Téměř polovina rodičů počítá s náklady do 3 000 Kč, zatímco 19 % očekává výdaje nad 5 000 Kč, jak vyplývá z průzkumu České bankovní asociace (ČBA).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook