Počasí dnes22 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

Drbna.cz získala nejvyšší hodnocení v ratingu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

Regionální zpravodajské portály Drbna.cz poprvé ohodnotil MediaRating Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, který dlouhodobě sleduje dodržování novinářských standardů v tuzemských redakcích. Drbna.cz získala nejlepší možné hodnocení, podobně jako Aktuálně.cz, Deník N, Echo24.cz nebo iRozhlas.cz.

Rating, který hodnotí důvěryhodnost médií, má za sebou čtyři roky. Zpravodajské portály Drbna.cz jsou nyní ohodnoceny poprvé. MediaRating Nadačního fondu nezávislé žurnalistky je transparentní a nezávislý a široce uznávaný nástroj určený k hodnocení práce redakcí, tj. dodržování základních novinářských standardů a zvyšování mediální gramotnosti čtenářů médií v České republice. Jeho záměrem je poskytnout přehled o tom, jak analyzovaná média zacházejí s informacemi a poskytují je čtenářům, a zároveň je vodítkem pro firmy zadávající inzerci do konkrétních médií.

Rating odlišuje média, pro něž je prioritou výroba obsahu a dodržování novinářských standardů, od těch, kteří jen obsah přebírají, recyklují a snaží se na tom vydělat. Rating NFNZ vychází ze tří principů, které považujeme za základ profesionální novinářské práce: transparentnost média, poctivé nakládání se zdroji a profesionální práci s obsahem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Trima News

Štítky Drbna, media, rating, NFNZ, hodnocení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Drbna.cz získala nejvyšší hodnocení v ratingu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky | Drbna | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.