Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

Sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu ovládl Kaláb, mezi ženami byla nejlepší Pilařová

Po dvouleté covidové pauze se dnes v ulicích krajského města odehrál Jihlavský půlmaraton. V nakonec ideálních běžeckých podmínkách byl v mužské kategorii nejrychlejší David Kaláb, mezi ženami dominovala Jana Pilařová.

S počasím to bylo letos napínavé, větší deště se ale Jihlavě vyhnuly a závodníci, kterých se na startu sešlo celkem přes 400, si, co se počasí týká, pochvalovali běžecký ideál. Sedmý ročník půlmaratonu se tak po dvouleté covidové pauze nesl ve znamení radosti z pohybu a dobré nálady.

Z mužů se z vítězství v absolutním pořadí radoval David Kaláb, na druhém místě se umístil Jiří Šacl a třetí byl Jakub Exner. Mezi ženami byla v absolutním pořadí nejrychlejší Jana Pilařová, jako druhá doběhla Kateřina Vrbová a třetí příčku obsadila Petra Novotná.

Ti, kdo se s nadšením pustili do Rodinného běhu, také letos podpořili dobrou věc. Díky výtěžku z Rodinného běhu ve výši 10 000 Kč a daru 5 000 Kč od společnosti Ammeraal Beltech může šestiletá Viktorie absolvovat účinnější rehabilitaci, která jí velmi pomůže.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!