Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Dukle nevyšel druhý zápas za sebou, na vlastním ledě prohrála s Prostějovem 3:5

Zatímco v minulém kole vydolovala Dukla proti Šumperku aspoň bod, v dnešním domácím zápase se nepodařilo ani to. Proti Prostějovu tahala většinu zápasu za kratší konec a nakonec mu podlehla 3:5. V tabulce je Jihlava pátá.

V první třetině byli jasně aktivnější hosté, což se projevilo dvoubrankovým vedením. Po pěti minutách se prosadil Malák, ve 13. minutě na něj navázal Venkrbec. Ještě do konce úvodního dějství však odpověděl jihlavský Skořepa. Krátce po polovině zápasu vyrovnal Šik, ale Dukla se dlouho neradovala. Vedení vrátil Hanákům ve 35. minutě  Maruna, zkraje třetí třetiny naopak pak na 2:4 zvýšil T. Jáchym. Fronk vzápětí snížil, více ale tým z Vysočiny nezvládl. Naopak do prázdné branky pak výhru Prostějova pečetil Jiránek.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Skořepa (Dundáček), 32. Šik (Miškář), 45. Fronk (Bilčík, Miškář) – 6. Malák (Benda, Jansa), 13. Venkrbec (Jansa, T. Jáchym), 35. Maruna (Venkrbec, Pěnčík), 44. T. Jáchym (Burian, Jiránek), 60. Jiránek.

Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Zídek, Blažek. Diváci: 486.

Jihlava: Wolf – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, A. Dvořák, M. Jáchym, F. Kočí, Matějíček – Jungwirth, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.

Prostějov: J. Němeček – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – Burian, T. Jáchym, Jiránek – Jansa, Vlach, Hašek – Kysela, Venkrbec, Maruna.