Počasí dnes14 °C, zítra16 °C

Druhá venkovní výhra ve třech dnech. Dukla vyhrála i v Prostějově, v tabulce je pátá

Hokejisté Dukly vezou druhou venkovní výhru za sebou. Poté, co vyloupili Šumperk, uspěli v rámci 5. kola Chance ligy i v Prostějově. Tam si vytvořili pohodlný náskok a domácím dovolili jen korekci výsledku na konci. Po výhře 4:2 patří Jihlavě průběžné páté místo tabulky.

Skóre zápasu otevřeli ve 13. minutě hosté, když Seman zakončil pohlednou kombinaci s Fronkem. Krátce po přestávce byl náskok Jihlavy dvojnásobný, když se prudkou ránou od modré prosadil Haman. V poslední minutě druhé třetiny vystihl Fronk chybu soupeře v rozehrávce, brankář jeho pokus vyrazil Beránkovi, který z ostrého úhlu rozvlnil, tentokrát v oslabení, prostějovskou síť potřetí.

V poslední periodě to Hanáci zkoušeli v šesti, ale rezultovalo to jen v další inkasovanou branku, když se do prázdné branky z dálky trefil Hakabus. Domácí přece jen výsledek kosmeticky upravili, v 56. minutě z trestného střílení a pak v 59. minutě bombou z hranice kruhu skóroval Jansa. Na tříbodovém importu na Vysočinu to však nic nezměnilo.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 56. Jansa (TS), 59. Jansa (Valenta) – 13. Seman (Fronk), 22. Haman (Kowalczyk, Fronk), 40. Beránek (Fronk), 54. Harkabus (Skořepa).

Rozhodčí: Jakub Koziol, Filip Vrba – Tomáš Kučera, Jaroslav Peluha. Diváci: 981.

Prostějov: Pavelka – Poledna, Valenta, Staněk, Benda, Pěnčík, Zajíc – Jiránek (C), T. Jáchym (A), Jandus – Burian, Ostřížek, P. Machač – Jansa, Venkrbec, Slanina – Dubský, Vlach, Maruna

Jihlava: Beran – Mareš, Bilčík, M. Jáchym, F. Kočí, Kowalczyk, Haman, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), Harkabus (A) – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Fronk – Handl, Seman, Pořízek

Štítky Dukla Jihlava, Prostějov, hokej, první liga, 1. SK Prostějov, FK Dukla Praha, FC Vysočina Jihlava, 1. česká hokejová liga, Salith Šumperk, HC Dukla Jihlava, LHK Jestřábi Prostějov, Tomáš Kučera