Počasí dnes8 °C, zítra12 °C

Napodruhé už černé dresy přinesly výhru, Dukla porazila Prostějov 4:2

Nepříjemná porážka z derby s Třebíčí částečně zapomenuta. V dalším domácím zápase totiž Dukla dokázala udolat Prostějov poměrem 4:2. Třemi body si jihlavský celek upevnil čtvrtou pozici prvoligové tabulky

Dukle se úvod zápasu nevyvedl, když se hned ve 2. minutě prosadil hostující T. Jáchym. Jihlava srovnala až na konci první periody, když Bláhu prostřelil Čachotský. I další trefu si Dukla schovala na závěr třetiny, ve 39. minutě přesně střílel Seman. Na dvoubrankový rozdíl upravil krátce po startu poslední třetiny Illéš, jiksru naděje však v závěru pro Prostějov vykřesal Havlík. Jakékoli diskuze o dělbě bodů však do prázdné branky ukončil Skořepa.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Čachotský (F. Seman), 39. F. Seman (Čachotský, Valenta), 45. Illéš (Čachotský, Skořepa), 60. Skořepa – 2. T. Jáchym (M. Jáchym), 58. A. Havlík (Račuk)

Rozhodčí: Čech, Jaroš – Kreuzer, Polonyl. Diváci: 533.

Jihlava: A. Wolf (Žukov) – Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, L. Mareš, Eliáš, A. Rutar – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus (A), M. Zadražil, T. Havránek – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Helt, Lichanec, F. Seman.

Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. Jáchym, A. Havlík, P. Krejčí, Vala, Husák, T. Koblížek – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – Jiránek (A), Račuk, Rudovský – Štefka, Janeček, Š. Jelínek.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Dukla Jihlava, Prostějov, hokej, první liga, HC Dukla Jihlava, LHK Jestřábi Prostějov, SK Horácká Slavia Třebíč, Abraham Wolf, Martin Novák