Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Oslabená Dukla v prvoligovém šlágru nestačila, v Litoměřicích prohrála 5:1

Nebyl to den, kdy na co sáhnete, to se podaří. Dukle se v souboji druhého se třetím v Litoměřicích po celý zápas nevedlo a zpět na Vysočinu si odváží vysokou prohru 5:1. V neúplné tabulce ale Jihlavě stále patří třetí pozice.

Čtvrtou výhru v řadě Dukla na své konto nepřidala. Ve šlágru kola ztrácela už od začátku třetí minuty, kdy se prosadil domácí Berka. Když navíc v 16. minutě přidal druhou branku Válek, bylo to pro oslabené hosty už náročné. Ačkoliv měli ve druhé a třetí třetině šance na snížení, prosadili se červenožlutí až 99 sekund před koncem na 1:3 první brankou za Duklu Vojtech Zeleňák. V poslední minutě ale Jihlava ještě dvakrát inkasovala, nejprve se do prázdné branky trefil Jícha a skóre na 5:1 zpečetil Kadlec.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Berka (Malát), 16. Válek (Holý, Jícha), 51. Koláček (Stehlík, Rouha), 60. Jícha, 60. Kadlec (Berka).

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Coubal, Hnát. Diváci: 750.

Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Jebavý, Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – Procházka, Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, Kadlec – Stehlík, Koláček, Rouha.

Jihlava: Zhukov – Bilčík, Zeleňák, Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – Havránek, Lichanec, Fronk – Seman, Skořepa, Illéš – Cachnín, Juda, Vítězslav Brož – Harkabus, Houška, Berčík